חייו
מכתבים
תמונות
הספדים
הדלקת נר
הנצחה
דף הבית
 
21.5.04

ניר,

היום יום הולדתך ה-20 ואני עומדת כאן ומסתכלת על המצבה שלך והלוח העברי מראה כאילו חיית 20 שנה – נולדת בשנת תשמ"ד ונהרגת ב-תשס"ד, אבל התאריך אותו אנו זוכרים הוא יום הולדתך ב-21 למאי 1984 ויום מותך ב-7.11.2003
כמעט היית בן 20 אך מישהו החליט אחרת, החליט שעבורך המחוג נעצר בגיל 19 וחצי בלבד.

יום הולדתך, כמו גם שאר ימי ההולדת של כל בני המשפחה, היה תמיד יום חג, מהימים המשמחים והמאושרים בחיי, ועבורך ניר זו תמיד היתה מסיבה, חגיגה.
מזה מספר שבועות, ככל שמתקרב יום הולדתך, אני מנסה לחשוב מה מאחלים ביום ההולדת לבני, פרי בטני, שחייו נקטעו לפני שסיים את העשור השני בחייו, מה אומרים?

לא ידעתי את התשובה עד שאתה ניר נתת לי אותה, ביום הולדתך אתה הוא שמאחל ומברך את כולנו, אתה מקווה ורוצה שנדע לקבל ולקיים את הצוואה שהותרת לנו, צוואה רוחנית, היית לנו למורה דרך והנחלת לנו מורשת, שהלוואי ונהייה חכמים וראויים לצעוד לאורה.

ממך ניר, למדנו את ערכי היסוד לחיים אמיתיים, למדנו מהי נתינה, אהבה, משפחתיות וחברות אמת.
יודעת אני כי ינקת יסודות אלה מהבית בו גדלת, אך גדולתך שידעת להעניק להם עוצמה שיש למתי-מעט.

בששת החודשים האחרונים שמענו ולמדנו מסיפורים עליך עד כמה היית גדל מהחיים, אספת וחיברת חברים מכל קצווי העיר, באישיותך המיוחדת הסרת את חומות הדיסטנס בין מפקד-קצין לחייל, היית זה שלא נח עד שמשכין שלום בין חברים מסוכסכים.
שמענו על הקבצן שהסתובב ליד "קפה תות" ואתה דאגת בכל פעם לקנות ממנו סמרטוט ב-50 שח כי ריחמת עליו, אם מישהו העז לפגוע בכבוד חבריך הגנת עליו בכל העוצמה, עבדת בפאב ללא תמורה כספית כעזרה לחבר.

כסף היה בשבילך רק אמצעי, ושום איש עסקים בעולם לא ידע כמוך להפוך יתרת חובה בבנק, במגע של אגודל ליתרת זכות – כן הומור היה חלק בלתי נפרד ממך.
אתה הבנת מה שלאנשים לוקח שנים, אם בכלל, שיש דברים בחיים חשובים מהחומר, ובלי דעת דמותך ונשמתך תקעו יתד בלב כל מי שהכירו אותך ובעוד לבבות רבים אחרים שלא הכירו אותך בחייך, ומכירים אותך היום.

מותך האכזרי במלחמה המתנהלת בכבישים השאיר מסר לכולנו ולחבריך בפרט: קדושת החיים חשובה מכל דבר אחר, הכביש הוא שדה קטל ועליכם חברים יקרים להפנים זאת, ובכל פעם שאתם נכנסים לרכב זיכרו כמה ניר אהב את החיים ואתכם, כמה היה לו עוד לתת. בידיכם הכח והאחריות לחזור הביתה למשפחותיכם בשלום, האחריות בידיכם בין אם אתם נוהגים ובין אם את משגיחים על הנהג לצידכם, זיכרו! ואל תשכחו ניר ציוה לכם את החיים.